Currently set to Index
Currently set to Follow

Pod koniec stycznia 2020 r. Ministerstwo Finansów udostępniło nową aplikację umożliwiającą przesyłanie pomysłów i opinii, które usprawnią system podatkowy. Na razie rozwiązanie to dotyczy tylko PIT, CIT i VAT, ale ministerstwo zapowiedziało już, że będzie rozszerzać tematy zgłoszeń na inne podatki. Aplikacja dostępna jest na stronie Podatki.gov.pl i TwojGlos.gov.pl. W przyszłości, ciekawą opcją będzie w niej również możliwość oceny propozycji Ministerstwa Finansów. Resort zapowiedział, że w serwisie będzie umieszczał też swoje pomysły.

Jak jeszcze podatnicy mogą wpływać na regulacje? W tym podcaście przyjrzymy się czterem takim sposobom, oprócz skorzystania z aplikacji „Głos podatnika”, są to: „Głos przedsiębiorcy” – aplikacja Ministerstwa Rozwoju, udział w konsultacjach oraz składanie petycji.

Najważniejsze pytania dotyczące „Głosu podatnika”

Co to jest „Głos podatnika”?

To aplikacja Ministerstwa Finansów, która pozwala każdemu zgłosić swój pomysł na ulepszenie prawa podatkowego w Polsce. Jest dostępna poprzez strony podatki.gov.pl i twojglos.gov.pl.

Jakie możliwości daje aplikacja „Głos podatnika”?

Użytkownik ma możliwość zgłaszania pomysłów za pomocą formularza. Może też przeglądać, głosować i komentować zgłoszenia pomysłów innych Użytkowników.

Od kiedy funkcjonuje „Głos podatnika”?

Aplikacja została uruchomiona 29 stycznia 2020 r.

Podoba Ci się podcast?   

Z wykształcenia ekonomistka. Z Gazetą Prawną a później Dziennikiem Gazetą Prawną związana od lutego 2006 r. Autorka tekstów z zakresu podatków, rachunkowości i rewizji finansowej.

INFOR PL S.A. © 2019