Na rok przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych ukazuje się książka o prezydencie Donaldzie Trumpie autorstwa jednego z jego podwładnych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bowiem „byli” i „byłe” napisali już kilka książek o kuchni Białego Domu za kadencji 45. prezydenta (parę też powstało na podstawie rozmów z nimi). Ta jednak jest inna: po pierwsze autor woli pozostać anonimowy, aby chronić swoje miejsce pracy w administracji Trumpa, a po drugie: stara się przekonać Amerykanów do tego, aby w przyszłym roku odsunęli biznesmena od władzy. Jego zdaniem nie nadaje się on bowiem na najwyższy urząd w Ameryce.

Książka nie jest więc dla obecnej głowy państwa bardzo pochlebna i niestety potwierdza to, o czym pisali już poprzedni autorzy. Stanowi więc doskonały wstęp do zastanowienia się, kim naprawdę jest człowiek, który w 2016 r. przetoczył się przez amerykańską scenę polityczną jak tornado, a w przyszłym roku ma szansę na reelekcję?

Źródła wykorzystanych w materiale cytatów:
1. Donald Trump caught making crude comments about women – Fox News: https://www.youtube.com/watch?v=fSyPDNSK7lc
2. Trump Has “Never Heard” of a Category 5 Hurricane – Jimmy Kimmel Live: https://www.youtube.com/watch?v=ZN8mmqPbXy0
3. James Mattis Jokes About Trump’s ‘Overrated General’ Comment – NBC News: https://www.youtube.com/watch?v=rCJXedvtHt8

[starbox id=12]

Podoba Ci się podcast?   
DGPtalk: Dzieje się świat

Na świecie sporo się dzieje. Na tyle dużo, że wypadnięcie z obiegu na kilka dni powoduje, że człowiek budzi się w kompletnie nieznanej sobie rzeczywistości.

INFOR PL S.A. © 2019