Currently set to Index
Currently set to Follow

„Tęskno” to projekt artystyczny, na którego czele stoi Joanna Longić. Zaraz po premierze drugiego albumu, zatytułowanego po prostu „Tęskno”, spotkaliśmy się z artystką online (co słychać i za jakość połączenia przepraszamy), by porozmawiać o premierze płytowej, życiu i tworzeniu w czasach zarazy. Posłuchajcie!

Najważniejsze pytania dotyczące zespołu “Tęskno”:

Kto tworzy "Tęskno"?

"Tęskno" to projekt artystyczny Joanny Longić. Stanowi kontynuację działalności, rozpoczętej w 2017 r. wspólnie z Hanią Rani, która zaowocowała płytą "Mi". Album był nominowany do "Fryderyków" 2019 w kategorii: fonograficzny debiut roku.

Kiedy ukazała się płyta "Tęskno"?

17 kwietnia 2020 r.

Kim jest Joanna Longić?

Wokalistka i kompozytorka. Wspólnie z producentem Tobiaszem Bilińskim współtworzyła elektroniczny projekt "Bemine". W 2017 r. razem z Hanią Rani rozpoczęła projekt "Tęskno", który kontynuuje jako solową działalność.

Podoba Ci się podcast?   

Dziennikarz od lat zajmujący się kulturą. Mówił do mikrofonu radiowej Trójki, był pierwszym naczelnym cgm.pl i szefem legendarnej listy 30ton. Pisał do Tygodnika Przekrój, Machiny. Przeprowadził ponad tysiąc wywiadów z polskimi i światowymi artystami.

INFOR PL S.A. © 2019