Currently set to Index
Currently set to Follow

W Polsce przez długi czas mówiło się: znamy się tylko z widzenia. A co jeśli znamy się ze słyszenia? W tym odcinku „Po stronie kultury” naszym gościem jest Kasia Łaska. Artystka musicalowa, która występowała w 2020 roku na scenie gali Oskarowej. Kasię znamy m. in. z ról dubbingowych, udziału w spektaklach i musicalach. W rozmowie z Marcinem Cichońskim nie zabraknie wspomnień z Dolby Theatre, ale też komentarza do obecnej ciężkiej sytuacji, w jakiej znalazła się branża kulturalna.

Źródło wykorzystanego w materiale cytatu:

  1. Katarzyna Łaska dubbing – Kasia Łaska: https://www.youtube.com/watch?v=TmzETptndww

Najważniejsze pytania dotyczące Kasi Łaski:

Kim jest Kasia Łaska?

To piosenkarka, aktorka musicalowa i dubbingowa.

Z jakich ról dubbingowych jest znana?

Wystąpiła w bardzo wielu produkcjach, w tym np.: „Krainie lodu” jako Elsa oraz popularnych serialach dla dzieci jak „Strażak Sam” czy „Psi patrol”.

Jak wyglądał jej występ na Oskarach 2020?

Kasia Łaska była jedną z artystek wykonujących na oscarowej scenie piosenkę "Into the Unknown" z filmu "Kraina lodu 2", nominowaną w kategorii Piosenka Roku.

Podoba Ci się podcast?   

Dziennikarz od lat zajmujący się kulturą. Mówił do mikrofonu radiowej Trójki, był pierwszym naczelnym cgm.pl i szefem legendarnej listy 30ton. Pisał do Tygodnika Przekrój, Machiny. Przeprowadził ponad tysiąc wywiadów z polskimi i światowymi artystami.

INFOR PL S.A. © 2019