Currently set to Index
Currently set to Follow

Decyzje rządzących zmieniają się bardzo dynamicznie, ale już wiemy, bo potwierdziło to Ministerstwo Finansów, że przesunięty zostanie termin na sporządzenie, zatwierdzenie i publikację sprawozdań przez przedsiębiorców. To rozwiązanie pojawi się w rozporządzeniu wydanym na podstawie specustawy. Nie trzeba więc ich będzie przygotowywać do 31 marca.

Z kolei na mocy innego rozporządzenia, wydanego na podstawie przepisów ordynacji podatkowej, zostanie przesunięty termin na sporządzenie CIT-8. I tak, do 31 maja 2020 r. zostanie przedłużony termin złożenia zeznania i zapłaty podatku dla wszystkich podatników CIT.

[Aktualizacja] Terminy na sporządzanie i zatwierdzanie sprawozdań finansowych zostaną przesunięty o trzy miesiące, a w przypadku jednostek podległych nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego, czyli np. spółki giełdowe – o dwa miesiące.

Podoba Ci się podcast?   

Z wykształcenia ekonomistka. Z Gazetą Prawną a później Dziennikiem Gazetą Prawną związana od lutego 2006 r. Autorka tekstów z zakresu podatków, rachunkowości i rewizji finansowej.

INFOR PL S.A. © 2019