Wybory parlamentarne za nami. Wiadomo już, że to PiS przez najbliższe cztery lata będzie zmieniał podatki. W swoim programie wyborczym określił, co chce zmienić. O kolejnych zmianach wiemy z planów i podejmowanych działań przez Ministerstwa Finansów.

PiS w programie mówi o wielkim porządkowaniu podatków. To nośne hasło, ale nie należy się spodziewać, że podatki po zmianach staną się proste, niższe i wszyscy na tym skorzystają. W praktyce to niemożliwe, bo życie gospodarcze jest coraz bardziej skomplikowane. Czy kryptowaluty są proste do zrozumienia? Czy instrumenty pochodne notowane na giełdzie są proste? Czy magazyny call-off stock to prosta nazwa, którą zrozumie przeciętny Kowalski? Nie, dlatego i opodatkowanie kryptowalut, instrumentów pochodnych, czy rozliczanie VAT z wykorzystaniem magazynów nie może być proste.

Łukasz Zalewski

Dziennikarz at Dziennik Gazeta Prawna
Dziennikarz ekonomiczny. Od 2005 r. pracuje w Gazecie Prawnej, a po połączeniu z Dziennikiem w Dzienniku Gazety Prawnej. Od sześciu lat zajmuje się tematyką podatkową, finansami publicznymi oraz doradztwem podatkowym. W latach 2004-2005 dziennikarz działów: politycznego, a następnie krajowego ogólnopolskiego dziennika Życie. W latach 2001-2004 redaktor i dziennikarz internetowego serwisu Culturis. W latach 2003-2004 był również redaktorem prowadzącym serwis.
Łukasz Zalewski
Podoba Ci się podcast?   
INFOR PL S.A. © 2019