Od 1 stycznia 2020 r. wchodzą w życie zmiany w PIT, CIT i VAT. Podatnicy, a w szczególności przedsiębiorcy, muszą się do nich przygotować. Szczególnie istotne są zmiany w VAT, bo podatnik który się do nich nie zastosuje może liczyć na surowe sankcje, w tym utratę prawa do kosztów uzyskania przychodów.

Sytuacja w podatkach wciąż jest jednak dynamiczna, czego najlepszym dowodem są zmiany dotyczące podatku u źródła w CIT. W momencie nagrywania materiału wiadomo było jedynie, że Ministerstwo Finansów przygotowuje zmiany do zmian. Od 10 grudnia 2019 r. stało się już jasne, że zmiany kolejny raz zostaną odsunięte w czasie do końca czerwca 2020 r. Resort w tym czasie ma przedstawić również kolejną nowelizację przepisów o CIT.

Łukasz Zalewski

Dziennikarz at Dziennik Gazeta Prawna
Dziennikarz ekonomiczny. Od 2005 r. pracuje w Gazecie Prawnej, a po połączeniu z Dziennikiem w Dzienniku Gazety Prawnej. Od sześciu lat zajmuje się tematyką podatkową, finansami publicznymi oraz doradztwem podatkowym. W latach 2004-2005 dziennikarz działów: politycznego, a następnie krajowego ogólnopolskiego dziennika Życie. W latach 2001-2004 redaktor i dziennikarz internetowego serwisu Culturis. W latach 2003-2004 był również redaktorem prowadzącym serwis.
Łukasz Zalewski
Podoba Ci się podcast?   
INFOR PL S.A. © 2019